מספן

יום שישי האחרון נטול ילדים, מתחילים להרגיש שחזרנו לסוג של שיגרה.

החזרה מהחגים מאופיינת בחלוקה לשני סוגי אנשים: אלו שחזרו לשיגרה עם הסכין בין השיניים ומתחילים לרוץ אחרי המשימות כאילו אין מחר ואלו שעדיין מרחפים ונושמים את אדי החופש הארוך, שהעניקו לנו השנה חגי תשרי – ומה איתך? איך חזרת?

אני חזרתי היישר לאוקינוס המשימות ובמצב של כזה אני ישר דואגת לאיזונים.

שישי בבוקר התחיל עם חברה אחת בקפה השכונתי, שם פגשנו עוד חברים מהשכונה החלפנו מספר מילים ובעיקר ניסינו להיאחז בזמן המועט להחליף חוויות מהשבוע החולף ואפילו הספקתי לקבל החלטה חשובה לגבי איזשהוא רעש מהעבר, שנכנס לרגע.

הבוקר המשיך בפגישה עם חברה שניה, אחרי התלבטויות, החלטנו הפעם לפקוד את פלורנטין ושני רחובות משם לשוק לוינסקי כמובן. פיית החניה התל אביבית חיכתה לנו ואחרי סיבוב אחד מצאנו את עצמנו משוטטות ברחובות ומתחילות במלאכת הליקוט של דברים, שמעלים חיוך ומהולים באושר קטנטן.

אני לא יודעת אם אתם יודעים ואוהבים, אך אחד הדברים שבשבילם אני מוכנה ללכת בחום ובגשם הוא המרציפן של קונדיטוריית אלברט. אניני הטעם ומביני העניין קוראים לו 'מספן'. שנכנסים לאלברט, יש מין תחושה שהזמן עומד מלכת, קונדיטוריה בסגנון של פעם, מקרר ומאורר שאפילו ב'אנטיזעכן' כבר לא מוצאים, כולם עומדים בתור והרכישה מתבצעת כאילו נמסר לידי הקונה גוש זהב.

עליזה ושמחה יצאתי עם הרכש החדש, בדרך גיליתי עוד חנות חדשה של דברי DIY, עמוסות שקיות, עייפות וקצת מיוזעות החלטנו לחזור לאוטו והאמת שחשבתי, שזהו סיימנו את ביקורנו. אך החברה משכה ואמרה בואי וכך חזרנו שוב ובדרכנו גילינו סוסיתא ישנה, המשמשת מקום ישיבה לאנשים ששותים משקאות עם הרבה עשבים. אני ישר שלפתי את המצלמה ומהר מאד התפתחה שיחה עם בעל המקום.

20151009_145240 (2) (Large)

לוינסקי 41, זהו בית מרקחת למשקאות גזוז בשילוב עלים, פירות חתוכים דק דק, עם תרכיז גזוזי בהכנה ביתית, שאין סיכוי לשחזר את מה שמכינים. את המקום הקימו שניים, יזם מעולם הנדל"ן ושף מעולם המסעדנות במטרה להביא לשכונה בית קפה איכותי וכמו בכל מיזם שנמצא בהתהוות, אט אט ברזי הסודה הפכו לבית מרקחת של תרכיזים, ריבות וגם מרציפן טבעוני ועיצוב המקום הוא עדיין לא סופי.

בעיניים עצומות נתתי לבעלי החלוק הלבן לרקוח לי משקה בטעם חמצמץ, אשר בכל לגימה הסקרנות גברה לגלות מה הפרי או העלה שהופך את המשקה למשהו אחר. בעל הבית התעקש שאטעם מצלחת המרציפן, לאחר ביס מהמרציפן בטעם קצח (ויש גם בטעמים נוספים) ומרציפן בטעם הרגיל, אני בהחלט יכולה לומר ,שקם מתחרה רציני בשכונה.

אז הרי לכם נעץ לאיזון ליום שישי הקרוב…

2 מחשבות על “מספן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *