יום הולדת בשליחות האמנות

IMG_20150101_230838 (Large)שוב  עלתה על הפרק השנה סוגיית יום ההולדת לילדי הגן. כן, כן ישנה התלבטות קשה מה לעשות. מפעיל או אמא, באולם או בבית, עם עוד שותפים, או לבד.

ברגע מסוים עולה איזו מחשבה, שאולי נוכל לעשות חגיגה בחוג המשפחתי, נזמין כמה חברות ונוכל לדלג על המסיבה. אך ישנם גילאים שזה לא עביר.

גיל שש לבנות, זהו מחצית מגיל הבת מצווה, לכן זו מעיין הכנה בקטנה, לבאות.

מה גם שאת השנים הראשונות בגן העירוני הצלחתי לחגוג במתכונת מצומצמת והיה ברור לי מהקטנה שהשנה עושים יום הולדת לילדי הגן, 34 במספרם ואין דרך חזרה.

כאן עולה שאלת השאלות מה יהיה תוכן החגיגה – האם להביא מפעיל או לעשות יום הולדת בהפעלה עצמית. בשנה שעברה, בהמשך למחאה החברתית, התקבצו יחד עם הבן האמצעי שלי ארבע חברים ועשינו 'יום הולדת וואי פארט', שהיה מאד מוצלח וגם זול במיוחד.

אתם מכירים את זה, שהרעיון בא דווקא ממקום שלא חשבתם עליו.

כך היה, במסגרת אירוע 'יוצאות מהקוים'  (פוסט שכתבתי), רגע לפני שהכל התחיל שוטטתי לי בין החדרים. באחד החדרים עמלה והכינה חומרים, בלונדינית קצוצת שיער. מתוך סקרנות טבעית שלי התחלנו לדבר. היא הציגה את עצמה, קרן שפילשר, מודה על האמת, לא הכרתי אותה ואת עבודותיה קודם. אז היא שלפה את הסמארטפון והראתה תמונות.

כמובן שמיד עשיתי עליה גוגלה, שם גיליתי שהיא אמנית שזכתה גם בתואר 'אומן מבטיח', בקיצור היא אייקון תרבותי.

היא סיפרה לי על השתתפותה ב'צבע טרי' ועל הסדנאות, שהיא מקיימת לילדים, נוער ומבוגרים. ואז בהבזק של רגע שאלתי, אם היא עושה ימי הולדת והתשובה היתה, כן.

באותו הרגע הרגשתי שזכיתי, אזכה לערוך יום הולדת עם אמנית. כן יש דבר כזה וזה אפשרי.

משהו פנימי אמר לי ללכת על זה,  ראיתי בזה שליחות של קידום אמנים יוצרים, מה יותר מקדם מלהפגיש אותה עם הדור הצעיר.IMG_20150102_232259 (Large)

לרעיון הצטרפה אמא של בן מהגן, שבין בתי לבנה יש קשר מאד מיוחד, כזה שמספרים עליו ביום הולדת 60.

קרן בנתה לנו יום הולדת מצויר עם קונספט קצת אחר שמפעיל את הילדים לחשיבה ויצירה ודורש מהם הקשבה, אורך רוח וסבלנות. כן קצת אחר מימי ההולדת האינסטנט שיוצא לנו לפגוש ולא בהכרח אנחנו רוצים להכיר.

הילדים בני הארבע, חמש והשש קיבלו מחברת דפתר לציורים, ישבו רתוקים ולמדו לצייר חיות בטכניקה כזו שזוכרים לכל החיים. לאחר מכן צבעו את הציור, שקרן איירה, על תיק בד בשלל צבעים.

היום הולדת הסתיימה בהצלחה גדולה, שני הזאטוטים בני השש היו מאושרים עד הגג ואנחנו ההורים הלכנו לישון עם חיוך גדול על הפנים מוצפים באושר פנימי.

עבורי עם קרן, זו תחילתה של ידידות מופלאה, עליה תשמעו בזמן הקרוב, מבטיחה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *