ראש חודש

20141116_135416 (2) (Large)ראש חודש כסלו תמיד מגיח לו.

בין השמש המלטפת לטיפות הגשם, כסלו תופס אותנו תמיד לא מוכנים עם מלתחת הבגדים. כל יום הוא חידה לארון הבגדים: מה נלבש את המראה הקיצי שלנו לכסלו? או החורפי?

כזה הוא מהתל בנו חודש כסלו.

כסלו זה גם מזל קשת. בין אם אתם מאמינים בכוכבים, במזלות ובין אם אתם חושבים שהכל שטויות. יש מין רוח שטות שנכנסת בי במיוחד בחודש כסלו לראות ולדמיין מה כתוב בכוכבים. לעיתים זה קורה, בפתיחת היום בהורוסקופ היומי של 'סלונה' ושאני מתעייפת אני עוברת לשבועי ב'שבעת ימים', מין הרגל של שנים.

כסלו זה ריח מטורף של סופגניות בכל פינת רחוב או שדרת קניון,  כמו פיטריות אחרי הגשם. אין כמו לקנות סופגניה טריה, שזה הרגע יצא מהתנור, שבחוץ יורד גשם ואנו אוחזים ביד אחת מטריה וביד השניה נוגסים בסופגניה.

כסלו זה חודש האור. הנס הגדול שקרה לנו שם של ניצחון האור על החושך. בזה אני מודה אני עוסקת כל ימות השנה להפיץ את האור הפנימי, כדי להאיר את מיני החושך העמוקים, שלעיתים קשה לדמיין עד שלא נתקלים בהם ועדים לקיומם.

דבר חדש שגיליתי, בעודי מגוללת על חודש כסלו. כסלו בקבלה מתקשר עם חוש השינה והחלום. במסגרת חמש יחידות בתנ"ך, עם יחידה חמישית ספיציפית על יוסף, הפרשנות על חלומות יוסף הכוכבים והשיבולים זכורים לי היטב.

כסלו זה חודש, שהדב נכנס לתרדמה וצובר הרבה שעות שינה. החושך היורד בשעה כה מוקדמת לא משאיר לי הרבה ברירה. אני נכנסת למיטה סחוטה מהיום בטוחה שכבר נורא מאוחר ולהפתעתי מהדורת חדשות מגיעה לסיומה ורק תשע בערב.

כסלו זה חודש הנרות, הדלקות מכל מיני סוגים ומינים. זה חודש בו אני מלקטת מתכונים חדשים לאירוחים של הדלקת נרות ממרק חדש, סלט וקינוח מיוחד.

כסלו זה חודש של הרבה יצירה של DIY  מחנוכיות וכל הבא ליד. החודש במיוחד יש לי סקיצות בראש לכמה יצירות DIY,  ששמרתי לאותם ימים גשומים, בהם הכי כייף להישאר בבית עם הטרנינג, כפכפי העץ, התה החם ופשוט ליצור.

עבורי כסלו בראש וראשונה, זה החודש שלי שבו חל יום הולדתי ויום הולדת לעוד הרבה אנשים יקרים לי.

השנה ראש חודש כסלו מקבל איחול מיוחד :

מדי פעם להביט לשמיים כדי להיזכר שקיימים שלל צבעים בקשת החיים

לחטוא לפחות פעם אחת עם סופגניה שווה לפני החג

לייחל לנס חנוכה פרטי ואישי כי זה פשוט שווה

להפיץ את האור הפנימי בכל הזדמנות ובמיוחד בקרב הלוחשים

ליצור DIY כי אין כמו להכין ולהרגיש בידיים את עשיית ה –  Homemade

להתנסות במרק חדש עם שילוב מטורף של חמוץ – מתוק

ולהנות משינה טובה על הכרית בלי יסורי מצפון

ופשוט לחלום.

לחיי כסלו שבפתח.

2 מחשבות על “ראש חודש

  1. שפע של מראות וניחוחות נפלאים מהרשימה הזו על כסלו. כל כך יודעת על מה את מדברת, ילידת כסלו, פשוט כי גם אני "משם". מזל טוב יקירה. גם לי…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *