הנאה קטנה על הדרך

20141021_090944 (2) (Large)

 

הנאה קטנה על הדרך

בחיפוש אחר הנאות קטנות ומה עושה לי טוב. גיליתי שיש משהו שיכול לצבוע לי את היום באחד מצבעי הקשת, לפעמים מבלי שארגיש ולעיתים זה הולך איתי עד סוף היום.

אתם בטח סקרנים לדעת מה זה. זה הקפה של הבוקר. לאנשים שאוהבים קפה, יש קפה לרגע שבו מתעוררים וצריכים את הקפאין ביד והטעם בפה כדי לפקוח את העיניים.

יש את הקפה, בדרך כלל השני, שבו אנחנו רוצים להתפנק.

זה יכול להיות בקופי שופ ליד העבודה.

זה יכול להיות בבית הקפה השכונתי, רגע לפני יציאה לפגישה, לסידורים או סתם בדרך לאינשהוא.

זה קפה שכולו חויה.

מהרגע שאתה נכנס לבית קפה, מברכים לשלומך, מבררים בדיוק איזה קפה, מה מידת החוזק וכמות החלב. ולבסוף בא הפינוק האמיתי ששואלים אותך אם תרצה שישימו לך סוכר, כפית, שליש כפית, שבע שמיניות. ירידה לפרטים הקטנים.

האכפתיות בקבלת הפנים, הדיוק במידת העשיה ובטעם של מתיקות הקפה נותנים לך הרגשה של פינוק, של קפיצה קטנה לחו"ל. כולנו גדלנו על הסצינות מסרטים, או סדרות בהם הגיבורה אוספת את הקפה בדרך לעבודה. לימים שמלצרתי בדיינר אמריקאי בתפוח הגדול, פגשתי לראשונה את תרבות ה –  Coffee to go . זוהי בהחלט תרבות שאנו הישראלים לא הכרנו, כי עד לפני שני עשורים שתינו את הקפה של הבוקר בבית עם  קפה נמס של עלית שאחר כך שודרג למגורען.

אז ביום שני האחרון, היתה לי חויה שכזו. הברמן פינק אותי בחויה המלאה. במקום לשתות את הקפה תוך כדי נסיעה, בחרתי לשבת  על ספסל להתענג איתו  בשמש חורפית. בחרתי להעניק לעצמי רגע לבד, לפיזור מחשבות, לשחרור מטלות, להנאה אמיתית והרווחתי להגיע fresh'ית לפגישה החשובה שהיתה לי.

20141021_091045 (2) (Large)

 

כן זה אחד הדברים שאתה לומד עם חציית גיל הארבעים.

אתה מבין טוב יותר, מה עושה לך טוב ומפרגן לעצמך לעשות זאת בפשטות.

 

לבקרים של בחירה בהנאה קטנה על הדרך. מעניין מה ההנאה שלך?

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *