טרילוגיית סוכות – אושפיזין

IMG_20141007_215625 (Large)

"כששלומית תאמר
הביטו, זה נגמר!
יקרה דבר נפלא פתאום:
יבואו השכנים
כולם בהמונים –
ולכולם יהיה מקום…"(נעמי שמר)

הסוכה עומדת, הקישוטים מחכים לתליה ומלאכת האריגה וטויית החוטים של הזמנת האורחים כמעט בסיומה.

יש אורחים שמוזמנים לערב חג, יש למוצאי חג, יש את אלו שבספונטניות יבואו  לאחה"צ וישארו לערב כי כייף ונחמד.

מקטנים ועד גדולים אל הבית זורמים חברים ושכנים המתארחים בסוכה ומצטרפים לחגיגה.

השאלה המרכזית שלי כמארחת היא מה יהיה התפריט  הקליל, הבריא ובעיקר כזה שיחבר וידביק את כולם בשמחה. בן דודי לימד אותי משפט שהולך איתי כבר כמה שנים, איפה שיש אוכל יש שמחה.

במשך השנים כשהייתי מזמינה אורחים, התפריט היה פתוח. תמיד מכינה הכל ברגע האחרון. עד הדקה האחרונה מבשלת, מכינה עוד סלט, אופה עוד עוגה ומגיעה בלי אויר נשימה. תמיד שוכחת איזו מנה במקרר, או בתנור בשלב שכולם נשפכים.

בשנתיים האחרונות, פיתחתי ריטואל חדש – אימצתי מתודולוגיית עבודה של ניהול פרויקטים.

הנחת היסוד שלי בכל תחילת פרויקט אירוח היא להעיז. כן לא רק בדברים גדולים הרי גורל, אלא גם בהכנת מתכון חדש עם סוג מזון שטרם חוויתי ליצור במטבח שלי.

אתם שואלים, למה דווקא להתנסות בחדש והלא מוכר, עדיף ללכת על הבטוח והידוע. הסיכון שלא יצליח ולא יאהבו מלחיץ, עד לא מניח את הדעת והיכולת לתקן הוא כמעט בזמן אפס. זהו שאני לא שם במחשבה ובכוונה.

אני בוחרת לראות בכל אירוח שלי את האתגר להעיז ולבחור תמהיל של התנסויות שיסקרנו, ישתלבו בטעמים ויצרו לאורחים שלי חווית פינוק וההנאה לחיך עם טעם לחיים.

את שלב התכנון אני מתחילה ארבעה ימים לפני הארוחה.  אני בוחרת לעצמי שני ספרי בישול מהחדשים בספריה. הם מלוים אותי, במכונית, בהמתנה לחוג, או לחברה לקפה בשכונה ורגע מרפרפת לפני השינה.

אני מזרימה את המתכונים והרעיונות למעין סיעור מוחות פנימי, מתייעצת עם החברה המתמחה בשילובים מטורפים ועם החברה שאלופה בקינוחים אישיים.

ואז מגיע רגע הפיצוח של התפריט המנצח, שכמובן תמיד יש בו מרכיב של הרגע האחרון.

משם הדרך לביצוע קלה. רשימת סופר בהתאם למצרכים במתכונים, עריכת  דף לוחות זמנים של מה אורך הבישול הרב ביותר עד לקצר ביותר, מה דרוש מקרר או מקפיא. את הכל מתזמנת לשעת ההזמנה לארוחה, פלוס חצי שעה של מינגלינג ואיחורים. עם זמן לעצמי להתארגנות בשקט ובנוחות רגע לפני שהחגיגה מתחילה.

אתם בטח סקרנים מה התפריט המנצח שלי לערב החג ומהם המתכונים החדשים שבחרתי.

מה שאני מבטיחה לכם, זה את ההנאה שבדרך עם הרבה מחשבה וכוונה לעשות שמח, היתר יבוא.

חג סוכות שמח.

 

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *