כן, אני אספנית.

IMG_20140908_101432 (Large)

כן, אני אספנית.

אחת התובנות שלי בגיל ארבעים היתה  שאני אוהבת לאסוף. אין לי בעיה עם זה, ההיפך, אני נהנית מהליקוט ובעיקר מרגישה שיש לי אוצר.

הכל התחיל מספר שבני קיבל עם לידתו, מקבוצת צעירים מנהיגה, 'נוער לנוער', של דוקטור סוס ורוימקי 'הספר על עצמי'. ספר מומלץ לגדולים לא פחות מהקטנים, שווה לקרוא ולענות עליו, כי בכל גיל התשובות משתנות. אחד הפרקים עוסק ב – 'יש לי אוסף של' וניתנות שם הצעות: בולים, צדפים, מטבעות, פרפרים, כלום. בני הקטן שהיה בן ארבע שאל אותי: אמא, ואיזה אוסף לך יש?

חשבתי ועניתי שפעם שהייתי ילדה נערה היה לי אוסף בולים, אך העברתי אותו הלאה. נשארתי ללא תשובה מספקת, אך עם מקום לחשיבה אחרת.

השאלה הזו הדהדה ומדי פעם ניסיתי לבוא עם תשובות מלומדות, אך זה היה על יד, כמו שחברה שלי אומרת, זה לא הדבר האמיתי.

אז בגיל ארבעים מצאתי את התשובה. אהבתי לנייר, למילה הכתובה עם יצר הסקרנות והרצון ללמידה, הובילו אותי לאוסף מכובד של מוספים ומגזינים. החל מגלריה ומוסף שישי של 'הארץ', מוסף בנושא חדשנות, מנהיגות, עיצוב, מגזין DIY והיד עוד נטויה.

באדיקות רבה הגליונות נאספים ונערמים. ההנאה הגדולה היא בסופי שבוע, או סתם ביום חול שאני מוצאת שעה שקטה, אני מדפדפת, סופגת את הריח, קוראת על חידושים, דעות ואז מתחיל מחול ההשראה והרצון לטרוף את העולם.

אז, אם אתם שואלים אותי, להיות אספן זה לא אופי וגם אין לו גיל. רוב האנשים אוספים משהו וזה די טבעי. לעיתים זה תחביב או כעיסוק פנאי שאדם משקיע בו זמן, מרץ וכסף. אך בהחלט יש מאחוריו, כמו בכל דבר, ראציונל, למה אנחנו אוספים את אותו פריט וכמה אנחנו רגישים ביחס אליו.

אצלי האיסוף למוספים ומגזינים, גירה את הרצון לכתוב, לחוות עולמות תוכן שונים ולהבין מהי פריצת הדרך שלי. הרצון לגרות את יצר הסקרנות ללמידה ולהתפתחות הביא אותי אליכם הקוראים. בבלוג ניתנת לי האפשרות להציע לכם לגעת, לחוש ולקבל השראה מהתוכן שאספתי עם אמירה אישית.

עם השנים השתכללי ואימצתי את השיטה של קראת, המשכת. פעולת הדילול והתחימה של האיסוף היא הכרח המציאות וכן ישנה חשיבות להקצות לו מקום מגירה, או מדף מוגדר וברור.

שאלה למחשבה אליכם, מה הסקרנות ואהבה שלכם לאסוף, אם בכלל ומה הפיצוח שלכם לדברים שאתם אוספים ומתקשים להפרד מהם.

ממקום של תובנה אליו תגיעו, מנפו את האהבות שלכם ותעיזו לבחור.

2 מחשבות על “כן, אני אספנית.

 1. היי רני, איזה יופי של אוסף, מעורר השראה לבוא הביתה ולחפש את כל הספרים שקניתי בכל מיני מקומות, ספרים מעצימים. כתיבתך ממריצה ומרתקת וגורמת לנבור לחפש מה אי אוספת בחיים.
  גם אני אספתי בולים. היום אני אוספת סימניות.
  בכל ספר שלי שקראתי בחמש שנים האחרונות יש סימניה, ספר שיש בו סימניה זהו ספר שיש לחזור אליו.
  ובעיקר העיצוב הזה של סימניות מכל פינות העולם.
  לסימניה יש משמעות בדיוק כמו לספר ישן וטוב.
  גמר חתימה טובה חברה למסע מלכת המדבר 2014
  שקד

 2. אני אוספת חוויות והמלצות מחברים
  על מסלולי טיול בעיקר
  וגם כמובן המלצות מעיתונים ומאתרים בהם ניתקלתי בהמלצה שמשכה את עיניי
  חותכת מהעיתון, שומרת הכתבה או רושמת את ההמלצה ומקטלגת במקום שייאפשר לי לתכנן ולתזמן את הטיול הבא
  אוסף זכרונות וחווית
  ועוד אוספים שאכתוב עליהם בספר שהמלצת עליו
  כיף של בלוג יש לך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *