אור למורה

%d7%99%d7%95%d7%9d-%d7%94%d7%9e%d7%95%d7%a8%d7%94-large

אני לא יודעת אם רובנו מודעים לקיומו של חג ישראלי די חדש בנוף, שצמח בארבע השנים האחרונות בצמידות לחג חנוכה, חג האורים – 'יום המורה'. המטרה היא להוקיר ולהעריך את המורים/ות על עבודתם/ן בחינוך דור העתיד והצדעה לעוסקים ועוסקות במלאכת ההוראה.

ביומיום שלי אני פוגשת הרבה אנשי חינוך, שבחרו להיות מורים לילדינו בעולם המשתנה של היום. היכולת לאתגר, לאפשר, לעודד סקרנות ועניין, להעניק משמעות וערך עם רלוונטיות לילדי המסכים זו משימת המאה. לעשות זאת יום אחר יום במסירות, נחישות עם הרבה חום ואהבה,  יש מקום להצדעה.

כהורים אנו לפעמים שוכחים זאת ובעיקר תופסים פוזיציה של ביקורת אינסופית, שנכון שבחלקה היא נכונה, אך לא פעם היא פוגעת, מתסכלת ומרפה ידיים ואולי אם נתעל זאת לאנרגיית שינוי של מציאת הדרך לעשות חינוך טוב יותר היא תהפוך לרוח ולמנוע.

אז אני רוצה להודות לכל מי שבחר ובוחר כל יום מחדש להיות איש חינוך ובספציפי יש מספר אנשים, שחלקם כבר לא עמנו, והפעם אחרוג ממנהגי, אציין את שמם ופועלם מעל גלי האתר.

אני רוצה לומר תודה –

למחנכת שלי איה בכיתה א' – ב' בבי"ס לוריא, שהעניקה לי את מעטפת הביטחון, החום בכניסה למערכת הבית ספרית, שנראתה לי דאז, גדולה ולא ברורה ודאגה לבוא לביקור בית לעזור בהשלמת שיעורי הבית שחלתי.

למחנכת שלי חנה שיבר, כיתה ה' – ו', בי"ס ישגב, שבצניעותה העניקה לנו ערכים ארצישראלים עם זיקה ליהדות. החויה המשמעותית שחקוקה בי היא טקס בת המצווה המשותף לבנות כיתתי.

למחנכת שלי לאה קריב, מורה לתנ"ך, שבאצילותה פיתחה בי את יכולת הביטוי והסקרנות לסיפור המקראי ושיעוריה הפכו לנטולי זמן ומקום.

למורה אבי כץ, מורה לספרות, שבדרכו המיוחדת פתח את הצוהר לחיבור בין ספרות לאמנות ונטע בי את האהבה לשניים תוך אימוץ חשיבה ביקורתית בדרך בה אנו מתבוננים על החיים.

אליהם מצטרף מורה של אחד מילדי, משה דישי  מתיכון נט, בכינויו דישי, אשר באמונה האינסופית בתלמידיו וספציפית בילד הפרטי שלי, מסייע להם לממש את עצמם ונוטע בהם את תחושת המסוגלות וההצלחה מתחילת דרכם בחטיבה.

אני בטוחה שלכל אחד מאיתנו, יש את האחת, אחד שתרמו למי שאנחנו היום ורק במבט לאחור ניתן לחבר בין הנקודות השונות ולומר איפה אותו איש חינוך היה שם ביצירת החויה המשמעותית לחיינו הבוגרים.

לעיתים לילדנו  קשה לראות זאת, לכן תפקידנו כהורים לשמש דוגמא – לפרגן, לומר מילה טובה ולהודות בכאן ועכשיו כשגרת חיים.

אז זוהי ההזדמנות שלכם, לומר תודה, אם דרך לינק שהוכן,  יום המורה , או פשוט תצרו את ה –  DIY שלכם באמירת תודה.

חג אורים שמח!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *